ПРОГНОЗ: ЩОДО ІНФЛЯЦІЇ У 2016 РОЦІ

Як відомо,шановні колеги, в поточному, 2015 році кумулятивна інфляція в нашій країні з початку року вже склала 46% и, згідно з нашим  прогнозом, складе за рік 52-53% до кінця року.

При цьому Мінфін та НБУ вже оприлюднили «офіційні прогнози» щодо інфляції на наступний рік у 12% (з початку цього року також прогнозували 12%, а вийшло 50%).

Ми з колегами дійшли висновку, що повинна існувати математична закономірність, згідно якої ми могли б (при достатньо широкій виборці) вирахувати так названий « інфляційний хвіст»,бо, завжди існує інерція інфляційних процесів в економіці, яку Фрідман і називає «інфляційний хвіст»…

Для цього була взята вибірка країн з інфляціею від 40% до 60% (таких в історії статичних спостережень виявилось 39, і в 58 випадках інфляція в них становила від 40 до 60% за рік , тобто захоплює діапазон України у 2015 який нас цікавить).

Встановлена закономірність – інфляційний хвіст на другий рік після інфляції в 40-60% становить 0,56 від рівня базового року.

Тобто інфляція в наступному році в Україні складе діапазон приблизно 25,89-29,83% при нестимулюючій монетарній політиці. (гурмани від макроекономіки зможуть побачити екстремули на графіку, які як раз стосуються країн, які проводили «стимулюючу» політику в відомих нам випадках. Більш детальне дослідження взаємозв’язків з монетарною політикою ми проводити не стали, вважаючи настільки широку виборку достатньою для виявлення загальної закономірності).

PS: Нагадаю що прогноз інфляції на поточний рік , зроблений IMF Group становив 60%, що безумовно ближче до фактичного значення в 53% ніж офіційний прогноз в 12% и навіть переглянутий офіційний прогноз за результатами першого півріччя у 34%:) .

ОТЖЕ: якщо наш прогноз виявиться вірним, то це ГАРАНТУЕ більше 120 млрд. грн. додаткових надходжень в бюджет-2016 за рахунок інфляції цін в економіці навіть при зниженні ставок головних податків до проекту Нового «Податкового Кодексу Южаніної».

Докладніше розрахунки нижче:uheg

Сделать репост
  •  
  •  
  •  
  •  
  •